Vandaag (zaterdag 22 mei) was het de grote dag voor de meiden.
Na twee keer het kampioenschap behaald te hebben, en het thuis toernooi gewonnen.
Was nu de district beker aan de beurt.(finale dus)We waren er vroeg bij vandaag,acht uur zelfs. Maar voor deze unieke wedstrijd konden we dat wel opbrengen.
Eenmaal aangekomen waren de (sommige)kopjes echt wel gespannen.
Maar gelukkig hebben we dat voor een gedeelte achter gelaten in de kleedkamer(bij het dode vogeltje wat er lag,aaah)En het andere gedeelte omgezet in de juiste voetbal mentaliteit.
Het was daarom echt genieten dat we gelijk scherp begonnen aan de wedstrijd.
DFC uit Dordrecht deed dat ook en het was dus een leuk potje om te zien.
We waren na een ongeveer 10 minuten wel het ploegje wat het beste voetbal liet zien en dus terecht door een hele goede combinatie tussen Demi en Marion die de laatste steekpas gaf op onze super spits Martine.Die ronde koelbloedig af met buiten kantje rechts, 1-0.(een suarezje)
Maar er zat nog veel meer in, we drukte DFC helemaal naar achter en door een mooie voorzet van Demi kopte Martine fraai de 2-0 binnen.
Het ging allemaal niet vanzelf maar omdat er zo goed gespeeld werd zat er de eerste helft nog een grotere score in.
In de rust werd het team weer opnieuw neer gezet,want door het warme weer was het best veel wisselen en dus een beetje rommelig geworden.
Vlak voor de tweede helft weer begon keken we nog even naar de zijkant en daar zagen we het mooie spandoek hangen.
Spartaanse Strijders.
Er waren nog een paar bij die vroegen: wie is dat??? Maar toen die vraag beantwoord werd met:WIJ natuurlijk. Waren we weer helemaal opgepept voor de tweede helft.
Eenmaal begonnen aan de tweede helft was het DFC die toch probeerde de 2-1 te scoren.
Het is ze helaas wel gelukt, wat eigenlijk wel de spanning er weer terug in de wedstrijd bracht. De spelers baalde enorm maar er was nog geen man overboord.
Als we weer gingen voetballen met zijn alle was er nog niks aan de hand.
Dat deden we gelukkig, en door heel goed door jagen van onze (gretige)spits kon Martine,via een goede combinatie ,weer de 3-1 op het scorebord zetten.
Maar de wedstrijd was nog niet beslist want DFC begon aan een eindsprint, wat redelijk snel weer uit het hoofd gezet kon worden.Na een herovering van de bal, was het weer een flitsende combinatie tussen Laura en Martine die het mooi afrondde met een mooi schot (strak in de verre hoek,weer een suarezje) 4-1.
‘’niks aan’t haaandjuhh’’
Toen was de wedstrijd echt gespeeld en kwam het nog tot een heel naar einde want de wedstrijd werd 5 minuten eerder afgeblazen omdat een speelster van DFC geblesseerd op het veld bleef liggen, ik kan niet zeggen wat exact de reden was maar het was wel een erg moment.
Toch hebben we het behalen van de beker op gepaste wijze gevierd en dus geschiedenis geschreven, dit was de eerste keer in de historie van Sparta ‘’30.
En echte super (team)prestatie, van harte gefeliciteerd.
groetjes patrick |