Sparta 30 E2 – GDC E2
Weer geen competitie vandaag. Gelukkig kunnen we wel vriendschappelijk voetballen. Nadat we een paar weken geleden hebben gewonnen van de E3 van GDC, gaan we dat nu ook proberen te doen tegen de E2. Helaas is Arjan er niet bij omdat hij ziek is. Omdat het vriendschappelijk is, hebben we de boel weer eens door elkaar gegooid, zodat de aanvallers weer eens kunnen verdedigen en de verdedigers weer eens mogen aanvallen.
De eerste paar minuten gaat de wedstrijd gelijk op. Kleine kansjes aan beide kanten. In de 7e minuut krijgt Jarno, die vandaag in de spits staat, de bal aangespeeld. Hij gaat goed door en kan de 1-0 binnen schieten. Hierna zijn beide ploegen weer gelijkwaardig. Dit gaat zo tot GDC in de 15e minuut hun eerste echte kans krijgt. Hieruit maken ze meteen de 1-1. Dan krijgen Jarno en Dylan nog kansjes, maar die gaan er helaas niet in. Na een overtreding op een aanvaller van GDC, mag GDC een vrije trap nemen links van het doel. Deze vrije trap wordt heel mooi in de verre hoek gekruld, waardoor we dus met 1-2 achter staan met de rust.
De vraag in de rust was nog even of we voor de winst zouden gaan in de oude vertrouwde opstelling, of dat we vast zouden houden aan het idee om iedereen op een andere positie te laten spelen. We hebben voor het laatste gekozen omdat dat gewoon erg leerzaam is en omdat we zeer zeker niet de mindere zijn van GDC. Wel hebben we twee kleine wijzigingen in de veldbezetting doorgevoerd.
Net als in de eerste helft zijn beide ploegen weer aan elkaar gewaagd. Uit een aanval van ons wordt de bal over de achterlijn getikt door een verdediger. Matthijs neemt de hoekschop en de bal wordt door een verdediger van GDC in het eigen doel gefrommeld. Een leuke opsteker zo in het begin. We gaan daarna goed door. Matthijs passt op Jarno. Hij kan recht op de keeper afgaan, die de bal alleen maar kan keren. In de rebound schiet Jarno naast. Daarna een zelfde soort situatie als Matthijs weer op Jarno passt. Jarno schiet en…helaas, buitenkant paal. Niet lang daarna is het Dylan die niet ver van het doel in balbezit komt op karakter doorgaat. De verdediging krijgt de bal niet lekker weg en Dylan kan de bal uiteindelijk binnen koppen. Dan…een gemiste kans voor alle scouts die er niet waren: Matthijs pikt de bal op het middenveld op, dribbelt op de verdediger af, maakt de ‘Maradona-move’, waarop we woensdag nog getraind hebben, en schiet keurig de 4-2 binnen. Schitterende actie!
Niet lang daarna komt GDC er gevaarlijk uit en scoort de 4-3. Robin raakt dan geblesseerd aan zijn enkel en kan helaas niet verder, waardoor we met 6 tegen 7 komen te staan. Toch kunnen we de 5-3 maken als Matthijs de bal aangespeeld krijgt en keurig scoort. In de slotfase van de wedstrijd wordt het dan nog 5-4. GDC had nog gelijk kunnen komen als Jannick zijn beste actie niet tot het laatst had bewaard. Hij pakt een hard schot op doel klemvast en stelt daarmee de winst veilig.
Helaas levert de winst geen 3 punten op, maar het was een leuke wedstrijd van twee teams die aan elkaar gewaagd zijn. Ook leuk was dat iedereen weer eens op een andere plek stond dan wat hij gewend is. Vooral voor de gelegenheidsverdedigers is dat wel eens lastig. Er werd met name wel eens door het midden uitverdedigd. Maar over het algemeen: goed gespeeld mannen!
Uitslag: 5-4 (1-2)
Doelpunten Sparta 30:
1-0 Jarno
3-2 Dylan
4-2 Matthijs
5-3 Matthijs
|