Afgelopen week bereikte ons het ontstellende nieuws dat de vader van ons teamlid Paul van der Wiel op 56 jarige leeftijd plotseling was overleden.
Een grote klap voor de familie Van Der Wiel maar in het bijzonder voor Paul die samen met zijn vader in Woudrichem woonde, studeert in Utrecht en een bijbaantje heeft bij taxibedrijf Berm in Hank en als hobby heeft Soparta’30. Heel zijn leven staat in een keer op zijn kop en Paul zal keuzes moeten maken hoe hij verder moet in de toekomst. Wij als team kennen Paul zijn vader als belangstellende vader die praktisch alle wedstrijden kwam kijken als Paul met ons team meespeelde. De familie maar speciaal Paul zal hem enorm gaan missen als vader en maatje.
Wij als team van Sparta’30 2 wensen Paul en zijn familie heel veel sterkte om dit verlies te verwerken.
Daar waar mogelijk zullen we Paul steunen en wanneer we hem kunnen helpen zullen we altijd voor hem klaar staan.

Op zaterdag 05 maart 2016 moesten we de moeilijke uitwedstrijd spelen bij W.S.C.2 in Waalwijk. Op donderdagavond had Paul op eigen verzoek meegetraind om zijn gedachten te verzetten en na overleg wilde hij ook op zaterdag met ons meespelen. Ter herinnering aan het overlijden van zijn vader speelde wij met rouwbanden en werd er vooraf 1 minuut stilte in acht genomen. Ter ondersteuning van Paul was ook de familie van der Wiel aanwezig bij deze wedstrijd. De thuiswedstrijd werd destijds kansloos verloren van W.S.C. die 3e op de ranglijst staat en hoge ogen wil gooien middels een periode titel. Maar op dit moment staat er een ander Sparta’30 in het veld als destijds. Vast beraden om ook voor Paul deze wedstrijd te winnen begon Sparta aan de klus. In de basis keerde vandaag terug Wesley als linksback en Mark Schouten als linkshalf na zijn voetblessure. In de spits wederom Dinand Naayen en Jarno van Andel. Als wissel fungeerde vandaag Jaap de Vente, Mark van Helden en Robert Bouman. Als Wisselspeler/grensrechter was ook Gijsbert van Andel weer inzetbaar. Al in de beginfase bleek de verdediging van W.S.C. kwetsbaar en bovendien stond er een andere keeper op doel als in onze thuiswedstrijd. Deze maakte geen sterke indruk. In de 20e minuut ging Emiel Groenenberg goed door maakte het de keeper lastig en deze liet de bal los corrigeerde zich ten koste van een overtreding binnen de 16 meter lijn Strafschop voor Sparta besliste de scheidsrechter. Jacky Sonneveld plaatste zich achter de bal en schoot onberispelijk binnen 0-1. Vlak daarop ging Jarno van Andel alleen op de keeper af wilde er langs gaan maar wederom maakte de keeper nu net buiten de 16 een overtreding. Vrije trap besliste de scheidsrechter en gele kaart voor de keeper van W.S.C. die hiermee goed weg kwam want hier was duidelijk sprake van een doorgebroken speler waarbij de keeper geenszins de intentie had om de bal te spelen dus was rood hier op zijn plaats geweest. De vrije schop leverde voor Sparta niets meer op. In het verdere verloop van de wedstrijd werd W.S.C. sterker en moest Sparta terug. Veelvuldig zocht W.S.C. de zijkanten maar ook zo vaak waren zij onnauwkeurig in de passing. Toch moest Hanno enkele keren gestrekt naar de hoek om verder onheil te voorkomen. De corners die hieruit voortvloeide waren gevaarlijk maar ook hier stond Hanno zijn mannetje en was niet van plan vandaag te capituleren. Zo bereikte wij ongeschonden de rust met een 0-1 voorsprong. Na enkele minuten in de 2e helft kon Mark Schouten niet meer verder wegens weer een opspelende blessure. Mark van Helden werd zijn vervanger Even daarna werd ook Jacky Sonneveld gewisseld voor Jaap de Vente. Jarno zakte een linie terug en werd zo aanvallende middenvelder. Jaap ging samen met Dinand de spits positie bemannen. Na al deze wisselingen kwamen wij weer beter in de wedstrijd en doordat W.S.C. een doelpunt trachtte te forceren kregen wij ruimte om te counteren. We hadden al enkele keren beter moeten omgaan met de ruimte die W.S.C. achter liet. In de 58e minuut speelde we het wel keurig uit. Emiel veroverde de bal aan de rechter kant gaf een pass op Remco die in zijn ooghoek Jarno al volkomen vrij zag staan. Remco paste prima in en Jarno speelde de bal langs de keeper van W.S.C. in het doel 0 – 2. W.S.C. ging nu alles of niets spelen en kregen ook enkele prima kop kansen maar gelukkig lukte het vandaag niet bij W.S.C.. Ook onze verdediging gaf geen krimp en Martijn en voorstopper Arwin met op rechts Paul en links Wesley speelde vandaag een prima partij. De wedstrijd vorderde in het voordeel van Sparta en W.S.C. werd steeds wanhopiger. Als Sparta wat beter was omgegaan met de counter mogelijkheden hadden we W.S.C. nog meer pijn kunnen doen. In de slotfase werd de moe gestreden Jarno van Andel nog gewisseld voor A-jun. Robert Bouman. die zo nog zijn minuten kon pakken in het 2e. Het bleef bij 0-2 waarna zich iedereen naar Paul spoedde met ook rond hem heen zijn familie waarbij menig traantje vloeide. Deze overwinning dragen wij dan ook op aan de familie van der Wiel.
Wat het voetbal betreft; door deze overwinning sluiten wij enigszins aan bij de overige ploegen in degradatie nood. Wij hebben nu 9 punten, L.R.C.4 10 punten en W.N.C.3 13 punten en Kerkwijk 15. Deze ploegen zijn nu binnen bereik maar de competitie vordert en wij spelen nog maar 6 wedstrijden dus we mogen praktisch niets meer laten liggen. Dus geen geschreeuw over periode titels maar eerst maar eens zien om onderin weg te komen. Als we op deze voet verder gaan als de laatste 2 wedstrijden moet dat goed gaan komen We gaan ervoor……….

Geef een reactie